Festivāls
Brīvība ir legāla.
Domāšana ir uzdrīkstēšanās.
Skaistums ir visuresošs.

 

Viss sākās ar ideju par festivālu bez reklāmām, tukšiem saukļiem un plastmasas, bez konveijera mūzikas un mākslīgiem trendiem. Par kosmisku kultūras festivālu - sabiedrisku, kaislīgu un mītisku kultūras pieredzi, kur mūzika, māksla un mēs esam līdzsvarā ar dabu. 

Kur katrs ir gan radītājs, gan radītais.

Bez patērējamas izklaides, bez mākslīgas komunikācijas, bez slinkām klišejām, bez melīgiem darījumiem un privatizēšanas. Par vietu, brīvu no gataviem priekšstatiem, kas aizstāj domāšanu. Vietu, kur mēs visi esam dalībnieki, nevis viesi vai patērētāji.

Un tad ideja par festivālu kļuva par jaunu domāšanu. 

Iedomājies pasauli, kas iesaista, nevis nošķir, kas rosina, nevis slāpē. Tādu, kur dzīvā mūzika atklāj pasaules burvību, kur mākslinieki nav vienaldzīgi pret īstenību un, mums kopā esot, maģiski dzimst skaistums. Tādu, kur māksla un mūzika nav ražota un mārketēta, bet rodas kā vienīgā iespējamā atbilde radošai nepieciešamībai kaut ko pavēstīt. 

Kur radošums nav industrija, iepakota ''startapos'' un ''advardos'', bet kas dzīvo Tevī kā dzidra un brīnumaina enerģija. Kur bezpersoniskais cinisms un dominēšana pār Tavu prātu un gaumi izšķīst un ierastā programma nedarbojas.

Šis festivāls var kļūt par ko vairāk - par Komētu, ar ko apceļot zemeslodi un izsapņot jaunu pasauli. 

Daugavgrīvas cietoksnis var kļūt par dabisku, autonomu teritoriju, Rīgas erogēno zonu un rituālu oāzi. Tas var būt kolektīvs sapnis, patiesības meditācija un sava dabiskā spēka atcerēšanās mirklis. Bez mācīšanas vai pārliecināšanas - Tu jau esi viens no mums, ja jūties kā daļa no kā lielāka, ja zini, ka esam Viens.

Komēta nāk kā vēl nebijis notikums, izaicinoši svētki, brīvības rituāls, kur maģiski kopā radīt realitāti, nevis pakļauties neizbēgamajai ikdienai.

 

                    Mēs esam radikāli.
                    Mēs esam bezkaunīgi.
                    Mēs esam dzīvi.

 

Mēs aicinām uz apziņas atbrīvošanos kā sabiedriski un ekonomiski, tā ekoloģiski, jutekliski un garīgi. Laiks stāvēt malā ir beidzies. Lai Komēta ir kosmisks kultūras festivāls, plaisa kalendārā, brīnums, kam neizbēgami jānotiek.

Līdz Daugavgrīvas cietoksnim var nokļūt:

ar 3., 30., 36., 56. autobusu un 246. minibusu līdz pieturai “Daugavgrīvas cietoksnis”.

Sarakstus meklē šeit:

https://saraksti.rigassatiksme.lv/index.html#stop/1183,8014

Daugavgrīvas cietokšņa atvērto durvju diena! Ieeja bez maksas!

Ielūdzam rīdziniekus un vietējos iedzīvotājus uz Daugavgrīvas cietokšņa nākotnes apspriešanu un apskati.

Programmā:


Videointervijas ar vietējiem iedzīvotājiem.
Vincent Moon retrospekcija Kinoteātrī Mēness.
Uzstāsies grupas:
Bezgalībieši
Pollytikk
Jāņa Ruņģa klātbūtne
Tautumeitas
Gatis Ziema un karaliskā dekadence
Northern C
Uz skatuvēm Marss, Galaktika un Venēra iespēja iepazīties ar festivāla diskžokejiem

Daugavgrīvas cietoksnis atvērts viesiem 10. jūlijā no 11:00 līdz 17:00.
Ieeja brīva.

Programma

Pasaules skatuve būs centrālā vakara notikumu vieta, kur uzstāsies mūziķi no dažādām pasaules valstīm, spēlējot ļoti plašu spektru dažādu mūzikas stilu un tradīciju. Tā ir vieta, kur muzikālais ceļojums apkārt zemeslodei ļaus mums izrauties no Latvijas konteksta un dzirdēt plašāk.

Ar mūziķiem un dīdžejiem no Argentīnas, Brazīlijas, ASV, Kanādas, Baltkrievijas, Vācijas, Turcijas, Lietuvas un Latvijas klubs „Galaktika” darbosies kā tilts starp senatnīgo, tradicionālo un mūsdienīgo, starp dažādiem pasaules reģioniem un mūzikas stiliem, piedāvājot Latvijā nepelnīti reti dzirdamu, dažādu fusion jeb jauktu stilu mūziku. Dzirdēsim, piemēram, etno-elektroniku no Latīņamerikas un citiem reģioniem, kurā kopā saplūst tautu muzikālās tradīcijas, dabas skaņas un ritmi no visas pasaules ar gaumīgu, dažādu žanru elektronisko mūziku, ļaujot vienlaicīgi piedzīvot muzikālu ceļojumu apkārt pasaulei un izbaudīt kvalitatīvu elektronisko mūziku. Tāpat īpaša vieta Galaktikā būs arī dub un regejam, sākotnēji reģionāliem mūzikas stiliem, kam izdevies iegūt piekritējus visā pasaulē un piedzīvot dažādas reinkarnācijas elektroniskajā mūzikā.

Melnais Caurums ir formāts, kuru radīja Mākslas centra Totaldobže vadītājs Kaspars Lielgalvis. Tā ir satikšanās vieta dažādiem mūziķiem un citu radošo profesiju pārstāvjiem, kuri ir atvērti sadarbībai un improvizācijai. Festivāls Komēta aktīvi mēģinās iesaistīt pieaicinātos mūziķus, kā arī festivāla apmeklētājus neparedzamai jaunradei. Šī būs arī vieta, kur pa dienām varēs iepazīties ar jaunākajiem notikumiem Baltijas mūzikā sadarbībā ar Mūzikas Observācijas organizāciju(MOO) un Lenu Sme.

Marss simbolizē enerģiju un aktivitāti. Marss ir impulsīvs, spēcīgs, dinamisks un pirmatnējs. Tas atbild par spēku un pārliecinošu pašizpausmi. Apvienojot elektroniskās deju mūzikas dīdžejus un undergroud kultūras pionierus, kā arī pieaicinot māksliniekus ar lielu pieredzi mūs iedvesmojošos projektos un festivālos, esam sagatavojuši īpašu programmu, kas liks aizmirsties mūzikā un dejā. Daudzveidīgus un krāšņus mūzikas ceļojumus vadīs pieredzējuši dīdžeji, producenti, kā arī pāris ļoti īpaši viesi ar live peformanci, kas eneģisku un neatvairāmu ritmu pavadībā ievedīs Jūs citā dimensijā.

Vieta, kur laimē diet. Mierīga chill-out un ambient mūzika, tējas ceremonijas. Ņem līdzi šūpuļtīklu vai lielus lakatus.

Komētas Akadēmija kā vieta domu eksperimentiem, dzīvām diskusijām un aizliegto jautājumu uzdošanai ir izšķiroša festivāla daļa. Mēs gribam parādīt, ka cilvēki, mūzika un domas brīvība stāv pāri konfliktiem un cinismam.

Zvaigzne ir vieta, kurā profesionālu pilsētplānotāju un arhitektu klātbūtnē var tikt izsapņoti Daugavgrīvas cietokšņa attīstības scenāriji, Rīgas ūdenstilpņu izmantošana sabiedriskajam transportam vai citplanētiešu kultūrapmaiņas zona. Ikvienam festivāla apmeklētājam, iepriekš piesakoties, būs iespēja piedalīties 20 cilvēku plānošanas komandās par dažādām tēmām saistībā ar Rīgu. Iegūtās idejas tiks apvienotas un labākās ietvertas Daugavgrīvas cietokšņa attīstības vīziju almanahā.

Ajukaja

Igaunijas undeground pionieris Raul Saaremets aka Ajukaja ir pieredzējis tēls, kopš 80.­to
gadu beigām darbojies teju visās iespējāmajās lomās kā dīdžejs, producents, ierakstu
studijas vadītājs, grupas dalībnieks, radioprogrammas vadītājs un ilggadējs Mutant Disco
ballīšu rīkotājs ar aizvadītām vairāk 500 stundām, 200 uzņemtiem viesiem kopš 1997. gada.
Pēdējo gadu laikā izdevis divas brīnišķīgas plates Londonas ierakstu studijai Levels, kā arī
izdevis afrobeat remiksu plati Benga Benga, kas nekad nepamet izcilā Four Tet ierakstu
somu. Ar šādu meistarību un pieredzi Ajukaja neapšaubāmi sniegs izcilu ceļojumu mūzikā.

Alienated Hurt

Ne gluži francūzis, čehs, vācietis, nedz arī latvietis. Drīzāk klejotājs, mazliet pirāts, vairāk gan pasaules pilsonis Lorāns šobrīd dzīvo Hamburgā, kur jūtas kā mājās.
Eksperimentē ar skaņu elektroniskās mūzikas pasaulē, ar minimālistisku pieeju haus un tehno mūzikai, rūpīgi izvēlētiem remdējošiem bītiem - dažreiz lauztiem, taču vienmēr patiesiem.
Alien Hurt ir anagramma īstajam vārdam, kas nāk ar svaigu un lielākoties nedzirdētu materiālu dzīvajā izpildījumā, kas drīz vien tiks izdots paša izveidotajā ierakstu izdevniecībā.

ANDRA ODUMĀNE & KRIŠJĀNIS GULBIS

Daugavgrīvas cietokšņa drupu/ēku transformācijas

Anna Žabicka

“Laba nāve”
Vai nāve var būt laba un kāpēc ir svarīgi par to runāt pat, ja mums ir bail?

Ansis Ataols Bērziņš

"Pretruna vainas un goda izpratnē kultūrā un tieslietās"
Mana paaudze uzauga lasām romānus un stāstus, kuros tika pausta ideālistiska izpratne par to, ko nozīmē rīkoties godam. Runāsim par to, kas notiek, ja saskaņā ar šo izpratni piedalās mūsdienu Latvijas kriminālprocesā.
Saruna notiks Skype, jo Ansis šobrīd nevar atrasties Latvijā. Par to kāpēc - arī šajā sarunā.

Antarah

Tropiskās mūzikas popularizētāja Latvijā kopš 2006. gada. Nebaidoties no neierastām skaņām un dziļām basu frekvencēm, DJ dueta "Crystal Sound System” sastāvā Antarah ir pildījusi deju grīdas no pašmāju festivāliem līdz pat Dienvidamerikai un Karību salām. Komētas festivālā plānots dziļš, bet moderns dub / reggae sets.

Artis

Artis ir kaislīgs mūzikas kolekcionārs, kura mūzika runā viņa vietā. ONE ONE kluba rezidents var nospēlēt neatvairāmus un grūvīgus setus dejām, kā arī lieliskus veldzējošus chill out miksus, kas liek aizmirsties. Pateicoties rūpīgajai mūzikas izlasei un elegantajām pārejām, viņš ir viens no mūsu favorītiem un piektdienā ar gaumi noslēgs Marsa skatuvi.

Artūrs Jansons

"Ilgtspējas reinkarnācija jeb dzīve starp Lāsmu un sievasmāti”
Nezinātniskas pārdomas par to, kā cilvēks parastais var kļūt par cilvēku ekoloģisko. Kādi izaicinājumi un pārdomas stājas tam ceļā un kāpēc tas vispār būtu jādara.

Bezgalībieši

„Bezgalībieši” aizsākas ar ierakstu sesijām 2012.g. janvārī, ieskaņojot AG galvā salidojušās senatnīgās melōdijas ar pieaicinātu instrumentālistu piedalīšanos. Kad izrādās, ka tapušais materiāls sākotnējam mērķim nav piemērots, tas tiek ‘ielikts plauktā’ - ar domu pie tā vēl kādreiz noteikti atgriezties.

Birds Ov Paradise

Davids Sabel ir multimākslinieks no Gēteborgas (Zviedrija) ar pieredzi skaņu performancēs un
multimediju instalācijās. Ar savu pseidonīmu Birds Ov Paradise viņš rada sapņainas,
hipnotiskas un ritmiskas struktūras. Producenta debijas plate tika izlaista šogad Gēteborgas
ierakstu studijā Jens Records un šogad gaidāmas vēl divas. Savos live‐setos viņš izmanto
analagos sintezatorus un samplerus. No tumsas līdz gaismai, no minimālisma līdz
maksimālismam, no Birds ov Paradise varam gaidīt padziļinātu ceļojumu skaņu pasaulē.

Bombey & Contour

Bombey & Contour ir labi zināmi melomāni, kas jau no 90-tajiem gadiem klausās, pēta un kolekcionē visu par un ap mūziku. Laika gaitā šie vīri ir izveidojuši pamatīgu plašu kolekciju no džeza, pasaules, elektroniskās un eksperimentālas mūzikas. Par katru ierakstu spēj pastāstīt stāstu un, spēlējot šos stāstus, savienot aizraujošā ceļojumā, kur satiekas daudzas pasaules kultūras no dažādiem laika posmiem, kas var likt dejot, kā arī padomāt.

Chez Mieke


Chez Mieke patīk kosmisks džezs, post-roks un instrumentālais hip-hops. Viņas setos dziesmas kļūst par celiņiem, un bīti veļas kā stāsti. Viņai ir vienalga, vai tu viņai seko, bet kad tu dejosi, viņa smaidīs. Viņas izlases ir sapņainas un personīgas. Un katrs atskaņotais ieraksts ir izgājis viņas dzirdīgās sirds pārbaudi.
Basa pērlītes ieplūst visdziļākajā saules pinuma atbalss stūrī. Spektrālas melodijas viļņojas starp bērnu kori un stikla pērlīšu cītaru spēlēm. Pie starpplanētu orgānu arfas Sun Ra sēž līdzās Alice Coltrane. Gonjasufi cienā lidojošu lotosu ar hipnagoģisku tēju. Beth Gibbos, Mark Hollis un Vini Reilly mīlinās zem shoegaze segas, sūcot kodeīna sīrupu un plūstot lejup pa piena ceļu uz bambusa flautas plosta. Chec Mieke tos visus paņem pie rokas un ar zvaigžņu asti dejo paradīzes virzienā.

Contact Field Orchestra

Contact Field Orchestra producents ir mākslinieks un mūziķis Damon Aaron no Dienvidkalifornijas. 2008. gadā viņš kādā krāmu tirgū Altadenā uzgāja kasti ar 7" lentēm, kas izrādījās bijušo ogļraču gadsimtu mijas orķestra ieraksti, kas tapuši gandrīz tikai no ar rokām gatavotiem instrumentiem un kontaktmikrofoniem. Šīs lentes kļuva par izejmateriālu daudzu gaidītajiem Hit+Run izdevumiem.
CFO ir bijis iekļauts arī Giles Peterson kompilāciju sērijās “Brownswood Bubblers” (Volume 10) un Ninja Tune populārajā “Solid Steel” miksā.
CFO jaunākais ieraksts “Mapping The Futures Gone By” turpina pētīt lauzītas perkusijas un atrastās skaņas. Sirēnas un lāzeri akcentē koka pūšamo instrumentu aranžējumus uz kalimbu un blūzīgu ģitāru fona. MTFGB ir pašam savs laiks un telpa un tas ir kā ceļojumu piezīmes sapnim, ogļraču ekspedīcijai vai ceļojumam kosmosā - it kā nostaļģisks un pazīstams, bet tajā pašā laikā pavisam ne tāds.

Dakhabrakha

DakhaBrakha ir pasaules mūzikas kvartets no Kijevas. Savā mūzikā apvienojot skaņu ar dvēseliskumu, ukraiņu “etniskā haosa” apvienība rada nepieredzētu jaunas mūzikas pasauli. Nosaukums DakhaBrakha ir vienlaicīgi pirmatnējs, neatkārtojams un autentisks.

DĀVIS GASULS & KATE KROLLE

Ziemeļu heksagona augšāmcelšanās

Domenique Dumont

Domenique Dumont ir viens no tiem retajiem gadījumiem mūslaiku globāli savienotajā pasaulē, kad mūzika patiešām iet pa priekšu, un tas, ka šis mistiskais Domenique Dumont īstenībā ir latviešu un Latvijā radies, ne Francijā vai Karību salās vai citās vietās, kuras minētas daudzajās recenzijās visā pasaulē – tas lai paliek zinātājiem un līdzgaitniekiem, par ko priecāties, ar ko lepoties.

Dorian Wood

Losandželosā dzīvojošais Dorian Wood ir “apbruņots ar mācītāja cienīgu vokālo harizmu un eksperimentālu temperamentu, kas avangardistiem liek ģībt” (WNYC Culture). Brīnumbērns Dorian ar stingru DIY pārliecību savas emocionāli pielādētās uzstāšanās ir ienesis ASV, Meksikas un Eiropas koncertzālēs un muzejos.

Dubelu

Darbojoties mūzikā jau no agrīna vecuma, 2010. gadā Dübelu sāka radīt mūziku, kas aicina ļauties metafiziskā ķermeņa pārcelšanai citur un, aizverot acis, iedomāties, ka spējam ceļot no Amazones līdz Āfrikai. Dübelu setos sastapsiet šamaniskus dziedājumus, putnu čivināšanu, vēja plūsmas, ritmiskas perkusijas, un ārpusķermenisku pieredzi. Viņa mūzika ikvienai dzīvības enerģijai liek dejot un saplūst vienā veselumā, vienā frekvencē!

EGONS BĒRZIŅŠ

Rīgas "zilais plāns".

Eli Pavel

Eli spēlē ierakstus kopš 1995. gada, specializējas afrobītos un strādā Berlīnes ierakstu veikalā OYE Records. Viņa izbauda lielu dažādību mūzikā, sākot ar indie un regeju līdz hip hopam, drum&bass, 2step sajauktam ar disko, fanku un afrobītiem. Savienojot dažādus stilus, viņa ietur galvenās vadlīnijas - daudz basa un interesantu lauzto ritmu. Viņas brīvā un eklektiskā pieeja palīdz uzturēt stabilu rezidenci Berlīnes afroballīšu sērijā VULKADANCE. Eli ir mūzikas apreibināta, īstena plašu kolekcionāre ar lielisku gaumi.

Elvi Soulsystems

Elvi Soulsystems ir diskžokejs un mūzikas producents ELVI (puse no dueta ELVI/DUNIAN) no Rīgas. Viņam nav pašam savas skaņu sistēmas (soundsystem) kā jamaikiešiem, bet ļoti patīk atrast dvēseli deju mūzikā. Dvēsele atrodas gan džezā, gan bugī, gan tehno, arī repa mūzikā, fankā un disko, bet visbiežāk jau hausmūzikā (house). Soulsystems pārsvarā atskaņo mūziku ļoti skaļi, taču zina arī brīžus, kad tai jābūt vien klusam ieganstam sarunāties skaļāk. Viņš spēlē gan klubos, gan citur. Savu spēles stilu sauc par "neglīto miksu" (ugly mix, apzināti atsaucoties uz Mr. Theo Parrish), jo vienā setā varam dzirdēt ļoti daudz un dažādas mūzikas tādās kombinācijās, kādas, ļoti iespējams, līdz šim nav bijušas iedomājamas. Neparedzamības faktors ir vienmēr klātesošs. Elvi Soulsystems ir uzstājies arī ārzemēs, pirms un pēc ļoti populāriem cilvēkiem.

Esclé

Neskaitāmu ietekmju rezultātā, mūzika pastāvīgi mainās. Lai saprastu un noteiktu periodu vēsturi, sajūtas, struktūras un to muzikālo devumu, Esclé nolēma doties šķietami un, cerams, nebeidzamā izpētē.
Galvenokārt koncentrējoties uz analogo, organisko un grupu sacerēto mūziku, viņa setos var būt dzirdams viss - psihodēliskais roks, etno, tribal, funk, disko, agrīnā un šobrīd aktuālā elektroniskā mūzika, kā arī daudz citu žanru no visas pasaules.
Viņa galvenā nodarbošanās ir kultūras radītāja un kuratora darbs vairākos projektos, kas saistīti ar mūzikas vēsturi un progresīvi domājošu kultūru.

Et Kin

Etkin Cekin ir “postkraut psychédélic” grupas Farfara dziedātājs un ģitārists no Stambulas/Berlīnes.
ET KIN ir no Turcijas, kur arī notika viņa iniciācija mūzikā, un viņš joprojām klejo starp Berlīni un Stambulu. Viņš ir devis savu pienesumu Berlīnes mākslas un mūzikas centra l’ACUD MACHT NEU darbībai. Viņa aizrautība ar mirklīgu apzinātu plūdumu, kā viņš pats to dēvē, iedvesmo viņu bez apstājas pētīt savu instrumentu iespējas ar kolāžu, cilpu un ēterisku pretnostatījumu palīdzību.
Et Kin rada mūziku, kas var aizvest ekstāzē - tajā spēcīgajā un okeānam līdzīgajā sajūtā, ko var iegūt pamatslāņu izmaiņu rezultātā.

EVIJA TAURENE & LIENE STIKĀNE

Bolderājas loma Rīgas kontekstā

Fog Puma

Nav nekā sapņaināka un relaksējošāka par Fog Puma miksu. Viņam ir spēja vismaz uz pāris stundām pārvērst pelēkas ziemas dienas Berlīnē par laisku atpūtu šūpuļtīklā uz sapņu salas. Viņa seti ir perkusīvi un psihodēliski, relaksēta un nesteidzīga tempa zonās.
Pēdējā laikā Fog Puma vada Mystic Moods pasākumu sērijas Berlīnes kultūras telpā Klunkerkranich, kā arī regulāri spēlē klubos Kater Blau, Rummelsbutch, Sisyphos u.c., kā arī piedalās tādos lielos vasaras festivālos kā Fusion un Nation Of Gondwana. Reizi mēnesī viņš vada raidījumu „Abendlandung“ Berlīnes alternatīvajā Pi-radio, kur atskaņo savus iemīļotos skaņdarbus.

Giriu Dvasios

Girių Dvasios ir Cold Tear Records dibinātāja Evaldas Azbukauskas 2009. g. sākumā izveidots dub-techno, electronic dub un ambient mūzikas projekts. Projekta nosaukums lietuviešu valodā nozīmē „Meža gari”. Skaņas iedvesmas avots ir senā baltu kultūra un šī reģiona daba - Lietuvas biezie meži. Visu Girių Dvasios skaņdarbu nosaukumi ir lietuviešu valodā un tie vienā vai otrā veidā ir saistīti ar dabu.

Guretsky

Sācis kolekcionēt ierakstus kopš 2000. gada, Guretsky galvenokārt koncentrējas uz tehno un haus mūziku, kuru sācis spēlēt klubos jau no 2003. gada. Pa šo laiku ir spēlējis daudz dažādos pasākumos un šobrīd ir kluba ONE ONE rezidents, kas ātri atpazīst labu grūvu.

Gustavs Strenga

"Pagātne: Apgrūtinājums vai vērtība? Rīgas vēsturisko vietu izpēte."

Šī lekcija būs par attieksmi pret pagātni un to, kā pagātne tiek manifestēta vēsturiskās vietās. Kā vēsture tiek ļaunprātīgi izmantota. Vai pagātne ir mūsdienu sabiedrības lāsts? Tiks prezentētas gadījumu izpētes, kas balstītas pagātnes izmantošanā Rīgā.

Heincha

Heincha ir smalkas un grūvīgas mūzikas sagādnieks jau kopš 90-to gadu vidus, kas uzaudzis un DJ gaitas uzsācis Latvijā, reiva kultūras ‘’sprādziena’’ laikā. Kopš tā laika viņa muzikālais ceļojums ir veikts caur detroitas, tehno, minimal, funk, breaks un citiem žanriem. Šobrīd Heicnha miksē dziļas un kosmikas disko, tehno, acid un synth mūzikas kompozīcijas. Dažreiz dod priekšroku eklektikai, ņemot vērā, ka visas tehniskās mūzikas kategorijas šķiet maznozīmigas, mūzikas emocionālās un intelektuālās atbalss priekšā.
Lai gan Heincha šobrīd dzīvo Luksemburgā, viņam joprojām ir spēcīga saikne ar elektroniskās deju mūzikas skatuvi Latvijā, tāpēc viņš regulāri ir redzams arī šeit. Kad Heincha nemeklē jaunas plates un nemiksē ierakstus, pats nododas elektronisko ritmu un bītu radīšanai.

Ilva Skulte & Normunds Kozlovs

''Subkulturālās estētiskās stratēģijas kā atbilde tehnoloģiskiem izaicinājumiem: virzienā uz stīmpanka filozofiju''

India Jivaeva

"Meditācija - viegla esamība"

INESE ELĪNA OZOLIŅA & JĀNIS ĶĪNASTS

Ceļojums necietoksnībā jeb turp un atpakaļ

Intiche

Šobrīd Berlīnē dzīvojošais argentīnietis Pablo Santos ar pseidonīmu “Intiche” („inti” kečvu valodā nozīmē „saule”, savukārt „che” mapuču valodā – „cilvēki”) ir uzaudzis Buenosairesā, bet viņa ģimenes saknes ir ļoti dažādas – no Basku zemes un Marokas līdz Dienvidamerikas pevenči ciltij, kas atspoguļojas arī viņa mūzikā.

Jan Ritsema

''Nost ar biezajiem''

Jāņa Ruņģa klātbūtne

"Jāņa Ruņģa Klātbūtne" parādās, uzzibsnī, pazūd, meklē lietu dziļāko būtību, dzejo un klejo līdz katrs dzīves mirklis kļūst aizvien pilnīgāks un blīv-asinīgāks. Šoreiz Jānis būs viens ar saviem ģitāras elpas vilcieniem ierastā trio vietā. Kas tas ir un kā tas skan? Grūti prognozēt, jo dažreiz pats mākslinieks atstāj vietu nezināmajam un kaut kam improvizatoriskam.

Jānis Filks

Jaunais vecais stāsts: Atjaunot mūsu dzīves saiti ar Pasaules Dvēseli

JĀZEPS BIKŠE & MĀRCIS RUBENIS

Daugavgrīvas cietokšņa attīstības spēle: Daugavgrīva 2030

JVLMA Ethno Jazz Combo

Etno + Jazz ir īpašs projekts, kurā satiekas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas divu nodaļu – etnomuzikoloģijas un džeza – studenti. Kopā viņi izveidoja programu, kas apvieno dažādu tautu melodijas ar džeza mūzikas stilistiku, oriģinālkompozīcijas, tautas instrumentus un elektroniskus efektus.

K'AN

Pašpasludinātais noslēpumainās Latīņamerikas etno-elektroniskās mūzikas vēstnieks ir svaiga elpa Latvijas mūzikas vidē. Viņa setos saplūst tādi eksotiskie hibrīdžanri kā Andes-step, folktronica, cumbia digital, dembow, moombahton, kuduro, sloth disco, tribal u.c., vedot klausītāju ritmiski šamaniskā, pirmatnīgā, melodiski enerģiskā ceļojumā laikā un telpā pa Dienvidameriku, Āfriku un Karību reģionu.

Kaspar Kondrat

Viens no ievērojamākajiem Latvijas dīdžejiem pēdējā desmitgadē - Kaspar Kondrat Rīgas naktsdzīvē tā kārtīgi sevi pieteica ap 2004. gadu, kad sāka rezidēt klubā Essential. Gadu laikā viņš ir spēlējis dažādus mūzikas žanrus - no haus līdz tehno un no chill līdz trance, līdz galam nepieturoties ne pie viena konkrēta. To arī viņš atspoguļoja savā raidījumā KWADRAT CONCEPT, kas skanēja Rīga Radio viļnos (R.I.P.). Viņa kontā ir arī vairāki pasākumi, kas tapuši sadarbībā ar Propeller Productions – SAULRIETA REISS, PASAKA u.c. Festivālā Komēta Kaspars uzstāsies MARSĀ ar deju mūziku un VENĒRĀ ar lidojošām skaņām.

Kaspars Zālītis

“Vai ir pienācis laiks mīlestības revolūcijai?”
Pēdējo gadu laikā ir noticis liels progess cilvēktiesību, tai skaitā LGBT tiesību, aizstāvībā. Tomēr vienlaikus - kā Latvijā, tā pasaulē - vairāki politiskie spēki stūrē kuģi "viduslaiku" virzienā, cenšoties ierobežot cilvēku izvēles, pulcēšanās un vārda brīvību. Ko mēs varam darīt, lai cīnītos par savu un līdzcilvēku brīvību? Vai ir laiks revolūcijai?

Kaspars Zellis

“Vēsture un propaganda: pagātne, tagadne un nākotne”
Par to, kā Latvijā 20. gadsimtā valdošie režīmi savā propagandā izmantoja pagātni. Ko no šīm konstrukcijām mēs esam pārņēmuši un kādus izaicinājumus tas mums var radīt nākotnē.

Lāsma Ozola

“Veselīga vide - veselīgi augi - veselīgi dzīvnieki - veselīgs cilvēks”
Kā tas, ko mēs ēdam, ietekmē mūsu veselību un visu mums apkārt.

Linda Curika

"Vai feminisms ir privilēģija?"

M.Rux

Vācu mūziķis, kas dzīvajā rada savus bītus, miksējot digitālu un analogu ritmu paternus ar mistiskām atmosfērām, filmu skaņu celiņiem un absurdiem pārrāvumiem pareizajos mirkļos. M.RUX ir izdots tādās ierakstu leiblos kā YNFND, Biesentales Records, Shitkatapult, Kindisch un Circus Company.

Malork

Malork ir patiess undeground dzīves dalībnieks ar pareizu pieeju un attieksmi. Spēlējis aktuālākajos elektroniskās mūzikas klubos Rīgā, kā arī ar draugiem organizējis pasākumus, kas uz Rīgu atveduši talantīgus un ietekmīgus viesus no ārzemēm. Savos setos spēlē gan sevis radītos ierakstus, gan savu plašu kolekciju un svaigus digitālos failus. Viņa skanējums ietver mimimal un house, breakbeat un tehno, kā arī ambientu un viegli klausāmu mūziku. Malork radītās noskaņas ir daudzveidīgas un veido jaunas formas, kas hipnotizē klausītājus. Malork jau vairākus gadus aktīvi nodarbojas ar producēšanu un drīzumā plāno izdot savu debijas plati.

Noema

Noema ir mūzikas šamanis, producents un dīdžejs, kurš ir pazīstams ar savu unikālo transkulturālo, izjusto skanējumu, disko ar dub elementiem un psihodēlisko house, kas pasniegts aizraujošā, enerģiskā miksā. Lai gan viņš kā DJ ir rezidents Berlīnes Wilde Renate klubā, viņa otrās mājas ir Brazīlija, ar ko viņš izjūt dziļu saikni mūzikā un kas ir būtiski ietekmējusi viņa skanējumu. Noemas organisko, izjusto un brīžiem psihodēliski ritmisko setu aizraujošā dramaturģija cauri dažādiem tempiem un stiliem dejotājus noved līdz Dionīsa cienīgam neprātam.

Northern C

Norther C ir svaigs elektroniskās un elektro-akustiskās mūzikas projekts no Rīgas, kurš nesen izdevis savu debijas albumu 8. aprīlī. Grupu izveidoja divi līdzīgi domājoši mūziķi - Matīss Runtulis aka Mr.Myster un Miķelis Putniņš(Grupas Ezeri līderis).

Olga Procevska

Metaforas, ar kurām mēs (neapzināti) dzīvojam: pievēršot uzmanību neuzmanīgai runai.

Oy

“Es vēlētos jūs uzaicināt uz No Problem Saloon
Šī ir vieta, brīva no problēmām
Apaujiet savas deju kurpes šeit, No Problem Saloon”
Šāds ir mīklainais ziņojums, kas ieved mūs ne ar ko nesalīdzināmā, Berlīnē bāzētā muzikālā dueta OY, Šveicē dzimušās ganiešu izcelsmes vokālistes un mūziķes Joy Frempong un bundzinieka, producenta Lieluja-Ha, kaleidoskopiskajā albumā.

Pollytikk

POLLYTIKK, īstajā vārdā Polina Tikk, ir krievu dziedātāja, dziesminiece un mūziķa, kura dzīvo Berlīnē. Viņas aizkustinošā balss un oriģinālās dziesmas piesaista uzmanību savu ar harmoniskām dziesmām, kuras reizē iekļauj satraucošu stāstu izdziedāšanu. Viņas iedvesmas avoti ir PJ Harvey un David Bowie.

Riga Record Dig

Riga Record Dig ir atvērta vinila entuziastu apvienība Jurija un Artjoma vadībā. Abi ir pieredzējuši un apņēmīgi vinila kolekcionāri, gatavi dalīties zināšanās ar jebkuru interesentu. Viņi ir atbildīgi par nelielām lekcijām, tirdziņiem un sanākšanām vinila entuziastiem. Kopīgā mūzikas gaume ir apjomīga un pārklāj plašu klausītāju loku. Speciāli Komētai apvienība sagatavos īpašu, dažādu žanru savienojumu ar šī brīža iecienītākajām platēm.

Riga Reggae

Apvienība Riga Reggae sevi uz mūzikas skatuves pieteikusi tikai 2014. gadā, taču kopš šī brīža ir arī aktīvākā sava žanra pārstāve Latvijā. Grupa parasti muzicē 7 vīru sastāvā, izpildot gan savas, gan citu autoru kompozīcijas. Nereti projekta līderi Horens un Speiss sniedz akustiskus koncertus, kā arī abi ir aktīvi dīdžeji, kuri atskaņo regeju dažādos pasākumos un klubos. Tas viss kopā arī ir apvienība Riga Reggae jeb latviski pozitīvas vibrācijas Jamaikā dzimušos ritmos.

Rocky Dawuni

Rocky Dawuni ir pirmais regeja mūziķis no Ganas, kura albums "Branches of the Same Tree” 2015. gadā tika nominēts prestižajai Grammy balvai kā labākais regeja mūzikas albums. Viņa regejā saplūst oriģinālais Jamaikas regejs un Ganas populārā mūzika, kas neviena klausītāja gurnus neatstāj vienaldzīgus.

SairaM

SairaM nu jau gandrīz 10 gadus joprojām aktīvi spēlē vinilu dažādos festivālos un pasākumos.
Ir uzstājies kopā ar tādiem māksliniekiem kā Rebel MC, Remarc, Aries, Jacky Murda, J Bostron, B-man, DJ LAB, Osci, Tropmanga Biome, Occult un daudziem citiem.
Festivālā “Komēta” paredzēts labāko un spēcīgāko dubstep ierakstu sets izdevniecību Deep Medi Musik, Lion Charge un Tempa noskaņās.

Samtbody

Samtbody ir izveidojis Goldmund - eklektisko, ērto un klejojošo patformu gadsimtu mijas būtiskākajiem mūzikas izpildītājiem.
Kā mūziķis viņš aizdod savas lūpas trokšņu, projektu, atskaņotāju, putekļsūcēju, vēstuļu un grupu (Stereo De Luxe, They Came from the Stars (I Saw Them), Girls United, Air Cushion Finish) ēteriskajām arfām.
Kā DJ viņš ar savu bijušo partneri Mono Kid aizsāka slo-mo deju kustību Berlīnē un tās apkārtnē, kā arī ir spēlējis 15 stundu ilgus aizkustinošus visas pasaules salauzto siržu mūzikas meža-ezera-pludmales-setus.

Sandra Jakušonoka

Šeit nav muzeja!

“Šeit nav muzeja”, “ “Rakt aizliegts”, “Brīdinājuma šāviens” ir dažas no māsklinieku kolektīva “Bolderājas grupa” aktivitātēm, kas notikušas Daugavgrīvas cietoksnī neiespējamu pārmaiņu laikos (1999.-2014). Mēs esam atgriezušies, lai atkal būvētu muzeju bez sienām.


Sandris Ādminis

"Radības kronis un pārējie dzīvnieki."

Kopš senlaikiem mēs zinām, ka viss pasaulē ir radīts mums. Kā koki mājas būvei un pavardam, tā kažokainie zvēri radīti apģērbam, cūkas gaļai, zirgi jāšanai, govis pienam, zosis aknu pastētei un tam, ar viņu spalvām piebāztu spilvenus, bet sievietes kalpošanai vīriem un dzemdēšanai. To visu neaizmirst mums palīdz ieradumi un tradīcijas, reliģijas, reklāmas un citas ietekmīgas lietas, taču vienlaikus aizvien populārāka kļūst patstāvīga domāšana, kas pamazām, bet radikāli maina to, kā izturamies gan pret citiem cilvēkiem, gan pārējo sugu būtnēm.

SidiRum

Savas muzikālās karjeras sākumā, darbojoties kā instrumentālists un komponists, argentīnietis Nikolass Brusči drīz vien atklāja digitālās iespējas, kas viņu iedvesmoja izveidot projektu ar nosaukumu „SidiRum”, kurā viņš izmanto tādus Latīņamerikas ritmus kā cumbia un Argentīnas folkmūziku, savienojot to ar kosmiskām, elektroniski sintezētām skaņām, bītiem un dub mūziku.

Sig & Orubs

No klusināta džeza līdz dinamiskiem un tiešiem pankroka ritmiem - tāda ir amplitūda, kurā mūziķi brīvi orientējas.

Skiller

Skiller, kurš ir dzimis 1988. gadā Sofijā, Bulgārijā, ir pašreizējais pasaules beatbox čempions. Pazīstams kā austrumu "veiklā mēle”, viņš beatbox mākslai ir pievērsis plašu uzmanību ne tikai Bulgārijā kā pirmais nacionālais Beatbox Čempions (2007). Neskatoties uz vecumu, viņš ir bijis uz skatuvēm Japānā, Anglijā, Krievijā, Itālijā, Austrijā, Šveicē, Čehijā, Rumānijā, Serbijā, Ukrainā, Slovākijā, Grieķijā un citur.

SpatzHabibi

Ir pagājis labs laiks, kopš par SpatzHabibi savā starpā sačukstas vien labi informēti audiofīli un mūzikas fanāti. Iespējams, ar visdaudzveidīgāko ierakstu kolekciju Berlīnē, šis anglo-vācu duets (Sophie Funke un Pete Littlewood) ātri vien pārauga vietējo klubu vidi un pagājušajā vasarā sāka iekarot festivālu deju grīdas un underground ballītes visā Eiropā.

Stereobeaver

Sterobeaver is baltkrievu DJ un producents, kas pašlaik dzīvo un strādā Viļņā. Jau vairāk nekā 6 gadus viņš Baltkrievijā un Lietuvā atskaņo Eiropas, Latīņamerikas un Āfrikas tropiskās skaņas.
Stereobeaver ir viens no Hangover Mixtapes sērijas autoriem baltkrievu multimediju žurnālam 34mag.net un viens no Topical Soundclash apvienības dalībniekiem, kas veido radio raidījumu nacionālajā radio LRT Opus 3.
Viņa interese par dažādiem žanriem vienmēr padara viņa DJ setus atšķirīgus un pārsteigumu pilnus.

Tadas Quazar

Tadas Quazar ir labi zināms Lietuvas naktsdzīvē. Sākot ar leģendārā Monday Jazz kolektīva aktivitātēm līdz stabilai un spēcīgai rezidencei Viļņas labākajā nakstklubā Opium, viņš ir dalījis skatuvi ar iespaidīgu sarakstu elektroniskās mūzikas scēnā cienījamiem māksliniekiem no visas pasaules. Viņš sevi neuztver pārāk nopietni, mīl pajokot un nakts stundā uzlikt kādu radikālu gabalu.

Tautumeitas

Grupas “Tautumeitas” mūziku veido sešas balsis un seši roku pāri. Tie pieder latviešu meitenēm, kuras tic, ka mūzika dara pasauli labāku. Sevišķi tuva dalībniecēm ir tradicionālā dziedāšana, īpaši daudzbalsība. Īpatnējā balsu saskaņa sniedz baudījumu ne tikai klausītājiem, bet arī pašām dziedātājām.

Trashy Kid

TRASHY KID kopš 2010. gada aktīvi darbojas Rīgas elektroniskās mūzikas lauciņā. Organizējot pasākumus un spēlējot neskaitāmus DJ setus, viņš piepilda nepārvaramo vēlmi dalīties savā muzikālajā redzējumā ar citiem. Daudzu gadu pieredze viņam palīdzejusi nojaukt barjeru starp dažādajiem mūzikas stiliem, kas padara viņa setus organiskus, klausītājam sniedzot eklektisku un pārsteigumiem pilnu ceļojumu. Pazīstams ar vieglu un nepiespiestu izturēšanos uz skatuves un ārpus tās. TRASHY KID ir laimīgs, kad laba mūzika skan skaļi.

Uncle Sample

Andrejs Eigus plašākai publikai pazīstams jau kopš 2000. gada. Viņš ir viens no pašmāju mūzikas ierakstu izdevniecības +371 Records dibinātājiem un Rīgas izcelsmes mūzikas producents vārdā Selffish, kurš no neparastām skaņām veido nakts melodijas, apvienojot tās ar nesteidzīgiem ritmiem. Selffish izlaidis trīs albumus ar izdevējiem Lagunamuch un Thinner, kā arī piedalījies kā remiksu un atsevišķu treku autors dažādās kompilācijās gan Latvijā, gan ārzemēs. Kā DJ viņš uzstājas ar pseidonīmu Uncle Sample, spēlējot galvenokārt no vinila platēm un klausītājiem piedāvājot sev mīļāko dažādas stilistikas mūziku no savas kolekcijas. Uncle Sample stipri tic smalkumam un muzikalitātei starp notīm, savu repertuāru vienlaikus atdzīvinot ar aizmirstām skaņām no pagājušā gadsimta beigu mazāk populārās mūzikas.

Vieux Farka Toure

Sākotnēji Vieux spēlēja bungas un kalabašu Mali Nacionālajā mākslas institūtā, taču 2001. gadā patstāvīgi sāka spēlēt ģitāru. Kad Vieux paziņoja, ka izdos albumu, viņa tēvs jau sirga ar vēzi, bet viņi kopā ierakstīja pāris skaņdarbus, kuri izrādījās Ali Farka pēdējie darbi, kas klausāmi Vieux debijas albumā.

Vincent Moon

Vincent Moon (Mathieu Saura, dzimis 1979. gada 25. augustā) ir neatkarīgā kino režisors no Parīzes. Viņš bija galvenais režisors Blogotheque's Take Away Shows interneta projektā, kurā piedalījās tādi mākslinieki kā Toms Dšonss, R.E.M., Arcade Fire u.c.

Weedska

Vytautas (dj Weedska) uzsāka savu DJ karjeru 2006. gadā un ir kļuvis par vienu no vadošajiem Latin/Tropical mūzikas DJ Baltijas reģionā un ne tikai. Viņš aptver visus iespējamos mūzikas žanrus un tradīcijas no Latīņamerikas, Karību salām un Āfrikas. Weedska ir plaši atzīts plašu kolekcionārs, tropical mūzikas dīdžejs un rakstnieks, kas popularizē tropical mūziku Lietuvā un ārpus tās robežām ar savu miksu, setu klubos un festivālos, kā arī Lietuvas nacionālā radio kanāla LRT Opus iknedēļas raidījuma “Tropical Soundclash” palīdzību.

Wolde Egziabher

Wolde Egziabher ir roots reggae un dub mūziķis no Viļņas, kas atskaņo gan senus, gan jaunus gabalus. Ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi dažādu skaņu spēlēšanā, pirms 3 gadiem Wolde Egziabher radīja pats savu skaņu un ir apceļojis visu Lietuvu un Latviju, spēlējot līdzās tādiem māksliniekiem kā Idren Natural, Brother Culture, Sammy Dreadlocks, Kala Soundsystem un daudziem citiem. Wolde Egziabher ir arī pašam sava studija un viņš producē mūziku, ko drīz izdos dažādas ierakstu kompānijas.

Yemen Blues

Yemen Blues dibināja uzlecošā Izraēlas vokāla zvaigzne - Ravid - 2010. gadā. Uzaudzis tradicionālā Jemenas ebreju ģimenē, studējis jemeniešu valodu un tradicionālos dziedājumus, Ravid attīstījis šos dziedājumus laikmetīgās apdarēs: blues, funk, klasiskās operas dziedājumos, kā arī Ziemeļ&Dienvidāfrikas soul.

Komanda

AGNIS

Skatuves Galaktika kurators no Pachamama zvaigznāja

ARNO

Venēras translāciju nodrošinātājs.

BERMAKA

Festivāla scenogrāfijas spridzinātāja

ČIEKURS

Mūziķu aizbildne un papīru kalnu slēpotāja

DĀVIS

Festivāla transpersonālās nodaļas pirmais sekretārs

DENISS

Interneta piena ceļa zīmju kodētājs

EDGARS

Attēlu un grafikas dancinātājs

JĀNIS

Tekstu radīšanas un tranzīta kosmosā operators

KAIJA

Viesu nokļūšanas Nirvānā galvenā speciāliste

KASPARS

Festivāla direktors un visu durvju atvēršanas burvis

KRISTAPS

Talku darba rūķis

LĀSMA

Festivāla veselīgās virtuves komandante

LENA

MOO vadītāja un Melnā Cauruma dienu kuratore

LIELGALVIS

Mākslas centra Totaldobže dibinātājs un ceremoniju meistars Melnajā Caurumā

LIENE

Komētas akadēmijas virves vilcēja

MARTA

Festivāla bērnu izglītības programmas vadītāja un daudz kas vēl

PAULIS

Festivāla making of fotofiksācija

SANDRA

Daugavgrīvas cietokšņa apsaimniekotāja, vēsturiskās ekspozīcijas veidotāja un gide. Biedrības "Bolderājas Grupa" vadītāja

ŠMITS

Festivāla teritorijas iekārtotājs un skatuves Pasaule burvis

VADIMS

Skatuves Marss kurators, kurš pats arī uzspēlēs

VILNIS

Festivāla transporta un loģistikas meistars

VLADIMIRS

Daugavgrīvas cietokšņa tehniskais direktors, apsaimniekotājs un gids. Biedrības "Bolderājas grupa" izveidotājs

ZANE

Komētas akadēmijas kuratore

ZĪLE

Grafiskās identitātes kuģa kapteine

Gastro

AUSTRA

Mums reiz teica, ka paēdot AUSTRĀ cilvēks jūtas mīlēts.
Jā, tā ir, jo mēs mīlam ēdienu. Vienlīdz gardi pagatavosim tev gan gaļas , gan veģetāru vai pat vegānisku maltīti un pacienāsim ar svaigu, pašceptu maizi ! Galvenajā lomā šeit tik tiešām ir ēdiens.

NeZvērs

NeZvērs ir jauno kulināru apvienība, kurā darbojās Agate, Katrīna un Viktorija (no kreisās). Visi NeZvēra ēdieni ir augu izcelsmes - dārzeņi, augļi, sēnes, graudaugi, pākšaugi, zirnīši, rieksti, sēklas un garšvielas ir galvenās vegāniskā „fastfūda” sastāvdaļas, un uzsvars tiek likts uz vietējo produkciju. NeZvēra atpazīstamības zīme ir sulīgi vegāniski burgeri, kas apmierina pat nezvēra apetīti!

Iesaisties
Biļetes
Partneri